Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flaka Krelani - Labirinti I Zemres Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Ti ndoshta se kujton
Ishte natë vjeshte
Unë e ti si dy flete
Dridheshim në erë

E yjet një nga një
Ndizeshin qiellit
Për të ngrohur ne
Duart zgjasnim lart

Bota e panjohur për ne
Dashuria mister
Nuk e dinim sa shumë
Se sa fort zemrat rrihnin sa fort

Jemi këtu të dy
Heshtim dhe kemi frikë
Si mundem unë ta gjej
Rrugën që të vi tek ti

Fjalët si labirint...
Rrugës drejt zemrës tënde
Si mundem unë të vi
Brenda tek ti në shpirt...

Era nuk depërton
Grilen e zemrës
Mbylle ti një moment
Një trishtim ma sjell

Bota e panjohur për ne
Dashuria mister
Nuk e njihja as unë
Nuk e dije as ti

Dhe nuk fliste askush
Veç degjonim se sa fort
zemra rrihnin
Sa fort...

Jemi këtu të dy
Heshtim dhe kemi frikë
Si mundem unë ta gjej
Rrugën që të vi tek ti

Fjalët si labirint...
Rrugës drejt zemrës tënde
Si mundem unë të vi brenda
Tek ti në shpirt...

Jemi këtu të dy
Heshtim dhe kemi frikë
Si mundem unë ta gjej
Rrugën që të vi tek ti

Fjalët labirint...
Rrugës drejt zemrës tënde
Si mundem unë të vi brenda
Tek ti në shpirt...

Ooooooo...heyyyyyy


Ky tekst u dërgua nga  AnnonimFlaka Krelani
Publikimi: 20/12/2012
Festivali: Festivali i 51-të në RTSH
Muzika: Endri Sina
Teksti: Pandi Laço
Orkestrimi: Endri Sina


Flaka Krelani - Labirinti I Zemres
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Labirinti I Zemres".
3. Video është e këngës "Labirinti I Zemres", por nuk këndohet nga Flaka Krelani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Flaka Krelani:


Komente 0