Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Pandi Laço

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14
 • Vendlindja:
 • Korçë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 52 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Pandi Laço është një autor këngësh shumë i njohur. Ka filluar karrierën televizive në Televizionin shqiptar (TVSH) më 1987 si redaktor letrar e skenarist në Redaksinë e Programeve Artistike. Nga viti 1987 deri 1996 ka punuar në një sërë programesh të suksesshme televizive si “Mbremje të muzikës popullore”, “12 vallzime pa një të shtunë”, “Rreth fatit për 12 javë”, “12 në Hollywood”, si skenarist i cikleve të spektakleve me regji nga Vera Grabocka. Gjithashtu skenarist edhe drejtues televiziv në p...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Shpëtim Saraçi

Florent Boshnjaku

Avni Qahili

Adrian Hila

Marenglen Boja

Gojart Ferati

Arianit Palaj

Dorian Gjoni

Ardian Kastrati

Klodian Qafoku


Tags: Pandi Laço, Pandi Laco

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet