Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flamur Cana

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
 • Vendlindja:
 • Dukaj 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 40 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Flamur Cana është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock. Ai eshte kantautor dhe ka marr pjese ne disa evente televizive. Ai eshte edhe lideri i Grupit Simbol, te cilet moren pjese ne festivalin e 54 ne RTSH. Flamur Canaj gjithashtu ka marre pjese edhe ne festivale te tjera si "Kenga Magjike", "Netet e Klipit" etj. Në Dhjetor 2000, Flamur Cana merr pjesë në Festivali i 39-të në RTSH me këngën "Nese Nje Cast Duhet Te Tretem". Në Maj 2004, Flamur Cana merr pjesë në Top Fest 1 me këngën "I Huaj Ne Qy...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Ish-Anëtar i grupit

Grupi Simbol

Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Julian Mustafa

Gent Bushpepa

Erjon Beci

Albi Nako

Vani Gjuzi

Rudi

John Van Ride

Erjon Korini

Altin Sulku

Klajdi Musabelliu

Tags: Flamur Cana, Flamur Canaj, Simbol


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet