Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flamur Shehu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 76 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Flamur Shehu është një autor këngësh shumë i njohur. Flamur Shehu u lind në Tiranë më 28.11.1944 është një ndër kompozitorët më produktiv. Në arkivin e tij numëron mbi 500 këngë, një shifër shumë domethënëse. Ka dy çmime të para (një në Festivalet e RTSH, dhe një në Koncertet e Pranverës) dhe 17 çmime të para dhe të dyta të shtrira në kohë. Kur flet me të shikon një mërzi kur përmendet muzika tallave. Ajo këngë nuk i përket flokut tonë thekson Flamuri. Folku shqiptar është ndër më të pasurit në bot...

>> Lexo gjithë biografinë >>


I ati i

Dj Sardit

Komente

Asnjë Koment



    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Autorë Të Ngjashëm:

Kujtim Laro

Prenk Jakova

Aldo Shllaku

Hajg Zaharjan

Ferdinand Deda

Pjetër Gaci

Enis Mullaj

Jorgo Papingji

Palokë Kurti

Aleksandër Lalo

Tags: Flamur Shehu


Komente mbi këtë artist