A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Flogerta Krypi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Age:
  • 26
  • Zodiac sign:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Flogerta Krypi is a writer. Shkollën e mesme e ka kryer në gjimnazin e përgjithshëm Abdulla Keta në Tiranë. Ka nisur të shkruajë poezi që në moshën 11 vjeçare duke u bërë pjesë e botimeve në gazetën e gjimnazit ku ndoqi studimet. Ka marrë pjesë në konkurse të letrare ku ka qenë dhe fituese e çmimeve të ndryshme ku më së fundmi në konkursin kombëtar P.E.N.A me poezinë “Në funeralin tim”. Është bashkëshkrimtare në dy vëllime poetike, si një nga fituesit e konkursit, konkretis...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Gjuljana Marku

Anida Rexha

Edisnajda Xhihani

Franceska Ramadani

Rejsi Meçe

Simona Shalcanj

Jehona Gashi

Blerona Brao

Herolinda Laqaj

Valmira Beqiri-Morina


Tags: Flogerta Krypi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019