A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Flora Gashi

Nese Vdes ➡ Si Je Meurs

 Shqip ➡  Frengjisht
Not Yet Rated

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: YanaOtr


Nese Vdes

Jo nuk qenka jeta
per te gjith njesoj
valle ku eshte e drejta
ta kerkoj.

Njeher deshta
me gjith zemer nje njeri
me braktisi me la ne vetmi

ref:

Nese vdes
nese e merr malli
mos e lini
te me vjen te varri

Nese vdes
vonë do ta kuptoj
eshte fajtor
jeten ma shkurtoj

per mua eshte jeta
njerk e per te nene
ate qe e deshta me ka lënë
sa mendova se buzeqeshi fati im
u lendova rash ne deshprim

ref 2x:

Nese vdes
nese e merr malli
mos e lini
te me vjen te varri

Nese vdes
vonë do ta kuptoj
eshte fajtor
jeten ma shkurtoj


Si Je Meurs

Non la vie n'est pas
la même pour tous
là où il y a la verité
je cherche
une fois j'ai aimé
une personne de tout mon coeur
il m'a quitté et m'a laissé seule


Ref.
Si je meurs
si je lui manque
ne le laissez pas
de venir sur ma tombe
si je meurs
il va le comprendre tard
il est fautif
il m'a diminuer la vie


pour moi la vie c'est
une belle-mère et pour lui une mère
celui que j'ai aimé m'a quitté
je croyais que mon destin souriait
j'ai été blessé et tombé dans la dépressionRef.
Si je meurs
si je lui manque
ne le laissez pas
de venir sur ma tombe
si je meurs
il va le comprendre tard
il est fautif
il m'a diminuer la vie

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019