A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Flora Gashi - Kenge Dasmash


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2006

2006-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Fol Me Mu"It's a long time that we try finding the lyrics to "Kenge Dasmash" sung by Flora Gashi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Flora Gashi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Sala Bekteshi & Ramize Caka - Kenge Dasmash

Lulije bel holla,
bel holla o e o
o boll i kerkove
ato molla o

Lulije bel holla,
bel holla o e o
o boll i kerkove
ato molla o

mollat i kerkova
e su n'gina o e o
20 vjet te nana
sun i mrrina o

mollat i kerkova
e su n'gina o e o
20 vjet te nana
sun i mrrina o

II
Lulije e bardha
e bardha o e o
o boll i kerkove
ato dardha o

Lulije e bardha
e bardha o e o
o boll i kerkove
ato dardha o

o boll i kerkova
e su n'dala o e o
20 vjet et baba
sun i bana o

dardhat i kerkova
e su n'dala o e o
20 vjet te baba
sun i bana o

O mori Lulije
o mori krenare
o e ke lyp e
o shpijen e madhe

o e ke lyp e
o shpijen e madhe

o shpijen e madhe
o me 20 vet e
o te lypin kafe
e te lypin hyzmet e

o te lypin kafe
e te lypin hyzmet e

o shpijen e madhe
e burrin e ri e
o e i veshun
jolla si zotni e

o e i veshun
jolla si zotni e

O mori Lulije
o bre ku m'je rrite
o jam rrit n'sheher
o te sheherlit e

o jam rrit n'sheher
o te sheherlit e

Lum lulija ku coj jeten
vendi mire o s'ja hup shneten

Lum lulija ku coj jeten
vendi mire o s'ja hup shneten

Lum lum Lulija ku ka me ardhe
lum vellau jon o cka ka me marre

Lum e lum e lum Lulija
ku ka me ardhe
lum vellau jon o cka ka me marre

Lum Lulija ku e coj rinien
vendi mire s'ja hup jehshien

Lum Lulija ku e coj rinien
vendi mire s'ja hup jehshien

Lum lum Lulija ku ka me ardhe
lum vellau jon o cka ka me marre

Lum e lum e lum Lulija
ku ka me ardhe
lum vellau jon o cka ka me marre

Vajzat E Shkupit - Kenge Dasmash

kjo lulija qan qan qan vetem qan neper oda hyn e del thirr oj nan neper oda hyn e del thirr oj nan oj nan ti ku je oj nan ti ku je pse me prune ne ket shpije pse me prune ne ket shpije se pa ty nan sun po rrie se pa ty nan sun po rrije

ref

kjo lulija qan qan qan vetem qan neper oda hyn e del thirr oj nan neper oda hyn e del thirr oj nan oj nan ti ku je oj nan ti ku je pse me prune ne ket shpije pse me prune ne ket shpije se pa ty nan sun po rrie se pa ty nan sun po rrije

kjo lulija qan qan qan vetem qan neper oda hyn e del thirr or bab neper oda hyn e del thirr or bab oj bab ti ku je or bab ti ku je pse me prune ne ket shpije pse me prune ne ket shpije se pa ty bab sun po rrie se pa ty bab sun po rrije

Remzi Ukshini - Kenge Dasmash

Sot na eshte o dite e madhe
Jete e re per ju fillon
Sot eshte dasma juaj
E nje vashe me ju feston
Le ti harrojm t'gjitha hallet
Se per ato vend nuk ka
Le te ndizen le te kallen
Zemrat tona me sefda
Refreni
Do ta kallim krejt Nehine
Jo me zjarr por vec me kenge
Le ta dine se ku ka dasem
Le te qohen t'gjithe ne kembe x2

Ishalla o pas nji viti
Takohemi ne t'gjithe bashke
Ju te dy te trasheguar
Me nji qike apo nji djale
Le ti harrojm t'gjitha hallet
Se per ato vend nuk ka
Le tendizen le te kallen
Zemrat tona me sefda
Refreni
Do ta kallim krejt Nehine
Jo me zjarr por vec me kenge
Le ta dine se ku ka dasem
Le te qohen t'gjithe ne kembe x2
Refreni
Do ta kallim krejt Nehine
Jo me zjarr por vec me kenge
Le ta dine se ku ka dasem
Le te qohen t'gjithe ne kembe
x2
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019