Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flora Gashi - Me Fat Martesa O Vella Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  7

Doli nusja jasht prej dere
mashalla si lul pranvere
lul pranver qe qel nsabah
me fat martesa o vella

per qef nuse kshtu me gjet
gzim ma te madh spaska nket jet
merrni vallen mashalla
me fat martesa o vella

ref:
2x
hajde vella me nuse nmes
qka kam pare dot jau qes
gzim ma te madh motra nuk ka
mu knaq zemra per ty vella

hajde nuse hy ne valle
me bukuri zemrat naj kalle
luj ne mes me vllaun ton
fort jem gzu po fluturojm

dashamirt ju kan rrethu
ne rem shuplak ju tuj vallzu
po shkon vallja dora dores
si bilbilat n`rrem te molles

ref:
2x
hajde vella me nuse nmes
qka kam pare dot jau qes
gzim ma te madh motra nuk ka
mu knaq zemra per ty vella

Ky tekst u dërgua nga Estra


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 01/12/2010


Më Shumë Këngë Nga Flora Gashi:


Komente 0


Flora Gashi - Me Fat Martesa O Vella
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Me Fat Martesa O Vella".
3. Video është e këngës "Me Fat Martesa O Vella", por nuk këndohet nga Flora Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.