A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

We continuously search for missing music videos and we haven't found a music video for this song yet.

Search

Flora Gashi - Adem Jashari


Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

02/06/2014

2014-06-02T17:36:01

Song from the album:

"Trojet Shqiptare"It's a long time that we try finding the lyrics to "Adem Jashari" sung by Flora Gashi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Nusret Kurtishi - Adem Jashari

E thotë zemra
E shkrun dora,
Për trimni kangës
Ja mora.

Musliman
Ai zog Shqiptari,
Baca jonë
Adem Jashari.

Në syfyr
Pushka kërsete,
Fillojë luftën
Me një shtete.

Ashtu Baba
E kish edukue,
Ja me vdek ja
Me Fitue.

Bac Ademi
I Jasharajve,
Komandanti
I Shqiptarve.

Lumja Nana
Që t'ka rritë
Nuk harrohet
Emri yt.

Vellezerit Zogaj - Adem Jashari

Oj Kosov kala me gur,
rujte gjuhë rujte flamur,
gjuha e arbrit e te parëve,
dhe shqiponja dy krenare,

Nga prekazi kushtrim bani, Legjendar Adem Jashari,
tokat shqipee fluturim ta ndegjojm at zo kushtriim.

ref:
Kaluan shekuj kohaa ka ardh
per bashkimi ooo tan kombtar
hej hej... bashkimin kombtar
hej hej... bashkimin kombtar.

Kan prit !! e kumanova komandat o si habib zogaj
me trimni ee me urtsi u rreshtu o ne Uçk,
...... ???

ref:
Kaluan shekuj kohaa ka ardh
per bashkimi ooo tan kombtar
hej hej... bashkimin kombtar
hej hej... bashkimin kombtar.

....

Vellezerit Bajra - Adem Jashari

Po krejt bota bajn qudi
Kush pja nal turrin serbis
Te gjasht lisat thrret kushtrimi
per kosov u dha betimi
Per atdhe e prag te vet
gryka e topit sdin qka qet

Ooo qka pom thet Adem Jashari jam shqiptar burr Zoti um fali
100 vjet mem pas ban nana per kosov …….per kosov i fal te tana

Tan frengjiat kan marr flak
bjerma djal pushken e gat
Sduron plaku pshtet per muri
Ne robni te shkaut besen e burrit
Dredh mustakun hamz kreshniki
Tuj knu kangen e tan kushtrim

Ooooo qka pom thet Adem Jashari jam shqiptar burr zoti um fali
100 vjet mem pas ban nana per kosov ……per kosov i fal te tana

Ndal qetnik mos merr yrysh
Se ske pyt bab e babgjysh
Skishin lan ne Drenic me hi
Vjen me tank e shkon pa kry
Mos harro Ahmet Delin
me sakic ta qart ushtrin

Oooo qka pom thot adem jashari jam shqiptar burr zoti um fali
100 vjet mem pas ban nana per kosov…… per kosov fal te tana
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019