Florenc Banushi
Florenc Banushi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Durrës Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali Itali
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 11 Shtator 1987
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha

Biografia

BIOGRAFIA: Florenc Banushi është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Florenc Banushi lindi në Durrës më 11 shtator 1987, por u rrit në Berat. Në moshën 5 vjeç babai i tij papritmas vdes dhe Florenc shënohet thellësisht nga pikëllimi sepse është e vështirë për një fëmijë kaq të vogël të pranojë një humbje kaq të madhe. Me shpresën e një jete më të mirë dhe ëndrrën për tu bërë futbollist në vitin 2006 ai arrin në Itali por me kalimin e kohës kjo ëndërr zhduket. Vit pas viti, megjithatë, dëshira për të shkruar dhe kë...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 2