Më mbaj mend (për 1 muaj)

Florent Abrashi - Vajzë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  3

Dashurine e njohim rralle
Por kur troket na ndrron perjet
E mban emrin e nje va, vajzë
Dit e kendshme dit e lehte
Ajo dit qe me sjell
Veç profumin e nje va, vajzë

Po te lind un dhe nje here
Lutem Zotit djale te mbes
Per tu ngrohur prane nje va, vajzë
Vajza si kjo kenge jo s'njeh
S'njeh padrone i falet veç
Atij djale qe nota, еndrra frymzim sjell

Asnje endеrr s'ke pa te (Asnje enderr s'ke pa te)
Muze per djemt o vajze ti je

[REF.:]
E di qe s'eshte e lehte
Kupton kur prane ate jo s'ke
Ce do pra, ajo nuk kthen
Dhe trute te vijne kur me se ke
E di qe s'eshte e lehte
Kupton kur prane ate jo s'ke
Ce do pra, ajo nuk kthen
Dhe trute te vijne kur me se ke

Po te lind un dhe nje here
Lutem Zotit djale te mbes
Per tu ngrohur prane nje va, vajzë
Vajza si kjo kenge jo s'njeh
S'njeh padrone i falet veç
Atij djale qe nota, endrra frymzim sjell

Asnje enderr s'ke pa te (Asnje enderr s'ke pa te)
Muze per djemt o vajze ti je

[REF.:]
E di qe s'eshte e lehte
Kupton kur prane ate jo s'ke
Ce do pra, ajo nuk kthen
Dhe trute te vijne kur me se ke
E di qe s'eshte e lehte
Kupton kur prane ate jo s'ke
Ce do pra, ajo nuk kthen
Dhe trute te vijne kur me se ke
E di qe s'eshte e lehte
Kupton kur prane ate jo s'ke
Ce do pra, ajo nuk kthen
Dhe trute te vijne kur me se ke
E di qe s'eshte e lehte
Kupton kur prane ate jo s'ke
Ce do pra, ajo nuk kthen
Dhe trute te vijne kur me se ke


Florent Abrashi - Vajzë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vajzë".
3. Video është e këngës "Vajzë", por nuk këndohet nga Florent Abrashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Florent Abrashi:


Komente 0