Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Florent Boshnjaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19
 • Vendlindja:
 • Gjakovë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 50 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Florent Boshnjaku është një autor këngësh shumë i njohur. Florent Boshnjaku është një nga kompozitorët më të suksesshëm dhe i njohur veçanërisht për pjesëmarrjen si kompozitor në Festivalin e Eurovizionit 2012, ku kënga "Suus" e kënduar nga Rona Nishliu arriti në vendin e 5-të, renditja më e lartë në historinë e pjesëmarrjeve të Shqipërisë në Eurovizion. Kënga u konsiderua gjithashtu si një prej këngëve më të mira shqiptare. Ka lindur në Gjakovë, por ka mbaruar shkollën e mesme të shkollës fillore dhe m...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Oda

Ish-Anëtar i grupit

Fillimi I Fundit

Ish-Anëtar i grupit

Ilirët

Profili

Twitter

Profili

SoundCloud

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Avni Qahili

Pandi Laço

Shpëtim Saraçi

Ilir Berani

Agim Krajka

Alqi Boshnjaku

Gojart Ferati

Dorian Gjoni

Hajg Zaharjan

Bini Nebihu

Tags: Florent Boshnjaku


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet