Flori Çoçaj
Flori Çoçaj
Flori Çoçaj
 • Emri i vërtetë:
 • Florim Çoçaj
 • Vendlindja:
 • Prizren
 • Jeton në
 • Kosovë
 • Mosha:
 • 40 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 26 Korrik 1983
 • Horoskopi:
 • ♌ Luani
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne
Flori Çoçaj është këngëtar i njohur. Florim "Flori" Çoçaj vijoi mesimet e shkolles se mesme ne Prizren gjegjesisht ne shkollen e mjekesise "Luciano Motroni" ku edhe ishte nje nder nxenesit me te dalluar te asaj shkolle. Gjate kesaj periudhe ai edhe punoi ne televizionin e atehershem lokal ne Prizren, TVHas tashme TvOpinion. Flori eshte jurist i diplomuar ne Universitetin e Prishtines. Muziken e ka hobi dhe ka mjaft poezi te shkruara te cilat nuk u publikuan e botuan asnjehere, kjo ndodhi per shkak te angazhimeve te tjera qe kishte kengetari.

Kenga e tij e pare ishte "Malli i Motres" qe rezultoi si kenge e suksesshme e cila ishte ne bashkepunim me kengetaren Hasime Daka. Teksti i kesaj kenge u shkrua nga vete Flori.

Më datë 2 Janar 2015, Flori Cocaj publikon videoklipin "Mengjesi Do Te Na Ndaje", në bashkëpunim me Artesa Ratkoceri, nje kenge me ndryshe se ajo e para,me me shume ritem dhe kjo relativisht mir e suksesshme.

Më datë 13 Prill 2015, Flori Çoçaj publikon videoklipin "Vajze Hasjane".

Më datë 19 Qershor 2015, Flori Çoçaj publikon videoklipin "Ti Je Si Tekila", në bashkëpunim me Lea.

Më datë 16 Tetor 2015, Flori Çoçaj & Arbnore Balaj publikojnë videoklipin "Dashuri Pa Titull".

Më datë 7 Qershor 2017, Flori Çoçaj publikon videoklipin "Zemren Ma Fal".

Më datë 9 Gusht 2017, Bebe publikon videoklipin "Mihane", në bashkëpunim me Flori Cocaj.

Më datë 15 Nëntor 2017, Flori Çoçaj publikon videoklipin "Jarani Jem". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Ilir Berani. Videoklipi u prodhua nga kompania Four Infinit Production.

Më datë 8 Dhjetor 2023, Flori Çoçaj publikon videoklipin "Pse O Bir". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Ardian Kastrati, ndërsa tekstin e shkroi Elida Rusta. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: shpejtiim shpejtiim  Komente 0