Florian Krasniqi
Florian Krasniqi
Florian Krasniqi
  • Vendlindja:
  • Gjermani
  • Jeton në
  • Gjermani
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: etno tallava
Florian Krasniqi është këngëtar i njohur. Florian Krasniqi jeton ne Gjermani, por prinderit e tij vijne nga komuna e Vushtrrise, fshati Stanovc i Ulet. Me muzike merret qe kur ishte 3 vjeç, kur filloi te ushtronte Tastature/piano/Keyboard. Gjithashtu shkoi ne shkollen e muzikes dhe kur mbushi 10 vjeç, filloi edhe te kendonte. Në Maj 2014, Florian Krasniqi merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Lolo Rrotullohu".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0