A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Florim Gega

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Therandë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
BIOGRAFIA: Florim Gega është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava, popullore dasmash dhe popullore vajtuese. Një tjetër artist shqiptar i cili jeton në Munich të Gjermanisë por ka lindur në Therandë, është kudo i ndodhur ku muzika dhe kënga është ‘Live’. Është fjala për këngëtarin Florim Gega, i cili me muzikë mësojmë se merret që nga fëmijëria, dhe ka disa vjet që e ka shdërruar në një pasion duke e futur muzikën në zemrën e tij. Por në pyetjen tonë se deri tani sa këngë dhe albume ka ai na jep këtë përgjigje: ‘Unë kam 3 albume, dhe shumë shpejt do të ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Faton Rugova

Ylber Osmani

Avdyl Mziu

Valon Berisha

Aziz Murati

Fikret Dauti

Naser Mitrovica

MGH

Burim Mulaku

Gjafer Kinolli


Tags: Florim Gega, Flori

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019