Më mbaj mend (për 1 muaj)

Foleja

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  5
BIOGRAFIA: Foleja është një grup artistësh i njohur. Grupi Foleja është një nga grupet e para shqiptare që ekzistojnë në Maqedoni e më larg, i cili u formua në vitin 1978 nga një grup të rinjësh kumanovarë si: Qenan Ismaili – solokitarë, Enver Latifi – vokal, Shenoll Aliu – baskitarë, Besnik Arifi – kompozitor, autor I teksteve dhe kitarist, sëbashku me Edita Ramizin – flautiste dhe pianiste (e cila iu bashkua grupit më vonë). Këta janë ‘fajtorët kryesorë’ për atë që sot grupi njihet si një ndër gr...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Grupi ARB

Gillespie

Madd Dogs

Night Rappers

Grupi Mjellma

Ligji Rruges

Kadenca Dhe Naseri

Potpuri Me Bilbilat

Kthjellu

Tempulli G

Tags: Foleja


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet