A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Françesk Radi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  48
(1950-2017)  
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Françesk Radi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Françesk Radi kreu Liceun Artistik dhe më pas Akademinë e Arteve Tiranë. Për një periudhë të gjatë kohe ka punuar në Estradën e Shtetit me instrumentin e kitarës, por njëkohësisht dhe si kantautor. Në vitin 1992 ai ka filluar punë në Radio Tirana si solist, instrumentist, gjatë kësaj kohe ka kompozuar dhe kënduar shumë këngë në festivalet e ndryshme. Në fillimet e tij me krijimtarinë muzikore solli për publikun këngët “Adresa” dhe “Biçikleta”, dh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Xhaxhai i

Rozana Radit

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Dashnor Diko

Kujtim Prodani

Kozma Dushi

David Tukiçi

Sherif Merdani

Qemal Kertusha

Leonard Bombaj

Tonin Tershana

Gëzim Çela

Dorian Nini


Tags: Françesk Radi, Francesk Radi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019