Më mbaj mend (për 1 muaj)

Francesk Radi - Ky Fat Na Ra Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Heeeeeeeej
eci rruges dhe mendoj
pa shtepi pa para
dhe pa ty e dashur
dhe pa ty e dashur

degjohet nje siren e forte
dhe thon cfar po ndodh
policia internon mafja i liron
cfar po ndodh cfae po ndodh

ja shkojne dhe vijne
ngrihen bien qeverite
na lodhen premtimet
dhe fjalet bosh
nje jete ka njeriu
ndaj kerkon qe ta jetoje

te kesh para nuk je i sigurt
mos kesh para dhe me pak i sigurt
rrojme te gezuar
me dere te blinduar
te huajt punojne shqiptaret rrojne
ky fat na raaaaaa

heeeeeej
kaloj midis njerzve
dhe ndjej qe kam frike
me duken te vrazhde
dhe menefragist menefregist
menefregist

shikojne te babzitur
dhe shajne neper dhembe
po kush e ka prishur
boten e tere boten e tere
boten e tere

i pyeta gjith njerzit
ne per libra nuk e gjeta
si zemer e lodhur une po vije
kronika me lajme
vrasje vjedhje varferi

te kesh para nuk je i sigurt
mos kesh para dhe me pak i sigurt
rrojme te gezuar
me dere te blinduar
te huajt punojne shqiptaret rrojne
ky fat na raaaaaa

pak me tej horizonti
ku shperthen nje shprese e re
po kerkoj midis njerzve
nje buzqeshje

te kesh para nuk je i sigurt
mos kesh para dhe me pak i sigurt
rrojme te gezuar
me dere te blinduar
te huajt punojne shqiptaret rrojne
ky fat na raaaaaa


Francesk Radi - Ky Fat Na Ra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ky Fat Na Ra".
3. Video është e këngës "Ky Fat Na Ra", por nuk këndohet nga Francesk Radi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Françesk Radi:


Komente 0