Më mbaj mend (për 1 muaj)

Françesk Radi - Syri I Saj Po Me Verbon Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Pran’o kur ti më shkon
e nuk më flet me gojë
në sy nuk më shikon
ty hapin ta dëgjoj
aromën ta ndjej
o mentë e mia vanë
dhe shpirti më rënkon
i vetëm mbeta
obobobobo

O moj lule vere shkon
E dritën pas lëshon
E zemrën ma copton
Me syrin e zi
O mentë e mia vanë
Dhe shpirti më rënkon
I vetëm mbeta obobobo

Bukuria më çeli pranë
Dashuria më ndezi zjarr
Ndjenjat zgjohen si lulet në maj
Sa e kërkova dhe e ëndërrova
Ja e kam pranë, por nuk guxoj
Herë më vjen si drita
e herë më shkon si era
Vera më gjen në vetmi

Pran’o kur ti më shkon
e nuk më flet me gojë
në sy nuk më shikon
ty hapin ta dëgjoj
aromën ta ndjej
o mentë e mia vanë
dhe shpirti më rënkon
i vetëm mbeta

O moj lule vere shkon
E dritën pas lëshon
E zemrën ma copton
Me syrin e zi
O mentë e mia vanë
Dhe shpirti më rënkon
I vetëm mbeta obobobo

Bukuria më çeli pranë
Dashuria më ndezi zjarr
Ndjenjat zgjohen si lulet në maj

Sa e kërkova dhe e ëndërrova
Ja e kam pranë, por nuk guxoj
Herë më vjen si drita
E herë më shkon si era
Vera më gjen në vetmi
Françesk Radi
Publikimi: 18/12/2003
Festivali: Festivali i 42-të në RTSH
Muzika: Françesk Radi
Orkestrimi: Françesk Radi
Teksti: Demir Gjergji


Françesk Radi - Syri I Saj Po Me Verbon
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Syri I Saj Po Me Verbon".
3. Video është e këngës "Syri I Saj Po Me Verbon", por nuk këndohet nga Françesk Radi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Françesk Radi:


Komente 0