Më mbaj mend (për 1 muaj)

Françesk Radi - Flutur Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Më duket krijesa më e bukur
E amël e zjarrtë si dashuria
Për ty më ngjallet në shpirt mu sot zilia
Tek ty u ngjita
Të rashë pas o flutur.
Të desha, të desha si i marrë,
Se sytë, ah sytë më mahnitën,
Dhe zemrën time të pastër ma grabitën,
Ty fala ty unë me zjarrin tim të parë,

E bukur si yje dhe si dritë,
Ç’do gja që ty natyra të pat dhuru,
Dhe zemrën ajo për ty kish harrue,
Por unë këtë jo, jo, nuk e kam dit’
Dhe zemrën ajo për ty kish harrue,
Por unë këtë jo, jo, nuk e kam dit’

Një orë më duket si minutë’
Dhe dita e shkurtër sa një orë,
Dhe zemrën time gjithmonë e mbajte n’dorë,
Nuk di arsyen pse shpirtin ma robnove.
Me the unë të dua, por s’më deshe,
Me ledhje dhe qeshje më hutove,
Në zemrën time ti hyre dhe sundove,
Dashninë o flutur, ti mua s’ma dhurove.

E bukur si yje dhe si dritë,
Ç’do gja që ty natyra të pat dhuru,
Dhe zemrën ajo për ty kish harrue,
Por unë këtë jo, jo, nuk e kam dit’
Dhe zemrën ajo për ty kish harrue,
Por unë këtë jo, jo, nuk e kam dit’

E bukur si yje dhe si dritë,
Ç’do gja që ty natyra të pat dhuru,
Dhe zemrën ajo për ty kish harrue,
Por unë këtë jo, jo, nuk e kam dit’
Dhe zemrën ajo për ty kish harrue,
Por unë këtë jo, jo, nuk e kam dit’
Françesk Radi
Publikimi: 29/12/2020
Orkestrimi: Françesk Radi


Françesk Radi - Flutur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Flutur".
3. Video është e këngës "Flutur", por nuk këndohet nga Françesk Radi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Françesk Radi:


Komente 0