Më mbaj mend (për 1 muaj)

Fran Lucaj - Malesor Jam Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Ju që m’ pyetni prej nga je
Shqipëtarinë e kam atëdhe
Nga Kosova der n’ Shqipëri
Kem nji gjak e jem vdhazëri

Moj Shqiponja nanë

REF.:
Malësor jam jetoj n’ gurbet
M’kan përkund me pushkë në djepë
Me na prekë komb e flamurë
S’falim kurrë
Malësor jam jetoj me besë
Kshtu kamë lindë e kshtu do të vdesë
Për famile për konak
Krejtë i japë

Më ka rritë Malsorja nanë
Mbi shkamb bukën e kam ngranë
Ma ka mësue fjalinë e parë
Mosê harro se je Shqipëtar

REF.:
Malësor jam jetoj n’ gurbet
M’kan përkund me pushkë në djepë
Me na prekë komb e flamurë
S’falim kurrë
Malësor jam jetoj me besë
Kshtu kamë lindë e kshtu do të vdesë
Për famile për konak
Krejtë i japë
Fran Lucaj
Publikimi: 17/08/2021
Muzika: Nikollë Nikprelaj
Teksti: Arsim Bunjaku
Orkestrimi: Nikollë Nikprelaj
Masterizim: Edmond Xhulali


Fran Lucaj - Malesor Jam
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Malesor Jam".
3. Video është e këngës "Malesor Jam", por nuk këndohet nga Fran Lucaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Fran Lucaj:


Komente 0