Më mbaj mend (për 1 muaj)

Frederik Ndoci - Hapni Dritaret (Feat. Juli Ndoci, Dashnor Diko & Morena Reka)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Klith një zog: Hapni dritaret
Oh erë e lirë në krahë ta marrë
Krisi si qelq, kupa e qiellit
O Diell, o Bir i Diellit.

Njeriu është si zogjtë
Që nata i vetmon
natën zogjtë s’fluturojnë.

Njeriu lind çdo ditë,
rilind në çdo mëngjes
Botë e madhe
Një univers.

Europë Europë
sa larg, po sa afër sot
Adam unë jam
Adam unë jam
Zotit i flas si Zot.

Ndaj hap..
Hapni dritaret
Hapni ato
Ooo hap ato
Sjell zërin tim
Sjell zërin tim
EUROPE

Fryn një erë
Ja kaltërsia
Bëhu zjarr o Zog i Qiellit
Rini rini ti je liria
Si liria je Bijë e Diellit

Dhe nëse bie shi
O shi ëndrrash le të bjerë
Ulu andërr, rilind një univers

Njeriu është i ri
Rilind në çdo mëngjes
Botë e madhe një univers

Ndaj hapni
Hapni dritaret
Hapni ato hapni ato
Sjell emrin tim
EUROPE

Bashkojmë fatet tona
Sot ja vlen
Dashurojmë Jetën
Jetë Të lirë mbi dhe

Ndriçojmë
Andrrën tonë
Gjumë ajo s’fle
Shqiperinë
Zonjë ta rilindim ne

Bashkojmë fatet tona
(Europë)
Sot ja vlen
(Europë)
Dashurojmë Jetën
Jetë Të lirë mbi dhe
Ndriçojmë ëndrrën tonë
gjumë ajo s' fle
Shqipërinë Zonjë
ta rilindim ne
(Europë, Europë..ska sot)

Fryn një erë
Ja kaltërsia
Bëhu zjarr o Zog i Qiellit
Rini rini ti je liria
Si liria je Bijë e Diellit

Dhe nëse bie shi
O shi ëndrrash le të bjerë
Ulu andërr rilind një univers

Njeriu është i ri
Rilind në çdo mëngjes
Botë e madhe një univers

Ndaj hapni
Hapni dritaret
Hapni ato
Sjell emrin tim
EUROPE

Bashkojmë
fatet tona
Sot ja vlen
Dashurojmë Jetën
Jetë Të lirë mbi dhe

Ndriçojmë
Andrrën tonë
Gjumë ajo s’fle
Shqiperinë
Zonjë ta rilindim ne

Bashkojmë
fatet tona
Sot ja vlen
Dashurojmë Jetën
Jetë Të lirë mbi dhe

ndriçojmë Ëndrrën tonë
gjumë ajo s'fle
Shqipërinë Zonjë
ta rilindim ne.

Bashkojmë
fatet tona
Sot ja vlen
Dashurojmë Jetën
Jetë Të lirë mbi dhe

ndriçojmë Ëndrrën tonë
gjumë ajo s'fle
Shqipërinë Zonjë
ta rilindim ne.

Europe Europe
vetmi s'ka sot
jo jo
s'ka sot
s'ka sot


Frederik Ndoci - Hapni Dritaret
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hapni Dritaret".
3. Video është e këngës "Hapni Dritaret", por nuk këndohet nga Frederik Ndoci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Frederik Ndoci:


Komente 0