Më mbaj mend (për 1 muaj)

Frederik Rreshpja

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  13
(1940-2006)  
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
BIOGRAFIA: Frederik Rreshpja është një shkrimtar i njohur. Frederik Rreshpja lindi në Shkodër më 1940. Disa biografë ditëlindje të tij marrin vitin 1941. Shkollimin fillor dhe të mesëm e kreu në Shkodër. Për shkollimin e tij të mëtejm nuk ka të dhëna të mjaftueshme, por dihet se në vitin 1967 iu botua vepra e parë letrare, përmbledhja me poezi „Rapsodi shqiptare“. Kjo vepër dhe punimet e tij të botuara në gazetat e përditëshme dhe revistat e kohës u pritën mirë nga kritika e avancuar, por u morën edhe si...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Ahmet Kolgjini

Kasem Trebeshina

Jorgo Bllaci

Hafiz Ali Korça

Fatmir Terziu

Arshi Pipa

Mihal Gjergji

Isuf Luzaj

Koçi Petriti

Betim Muço

Tags: Frederik Rreshpja, Federik Reshpja


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet