Më mbaj mend (për 1 muaj)

Free Mc's - Gjitonja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  33

2X
Hop hop hopa,hop
-I ziu un c'e kam nje halle,
gjitonia qe kam perballe,
eshte si zana ne perralle,
yll moj bukuri e rralle.
Kur me ngjitet neper shkalle,
mendjen se c'ma ka bere dhalle,
ta haje dreqi ta haj,
se nga nusja do me ndaje.
-Oi oi i ziu un,
gjitonia me la pa gjum,si t'ja bej moj nuk e di,
se kam nuse ne shtepi.
Oi oi i ziu une,
gjitonia me hapi pune,
si t'ja bej moj nuk e di,
se kam nuse ne shtepi.

2X
Per ty s'me ze gjumi,
moj te marrte lumi,
si qiri me trete,
me mbushe me dete.
-Shikim u si shpate e mprehte,
vetullat por si shigjet,
kur kalon bie termet,
ndizet zjarr behet qameti.
-Shoh nga site,
shoh nga qelqi,
me hengre te hengert dreqi,
kur me del mu ne ballkon,
boten ti e zbukuron,
i jep drit e vezullo,
as ylberi s'ta kalon
dhe kur kthehesh me shikon,
zverdhem behem si limon.
3X
Hop hop hopa,hop.
-Trupi yt eshte vet parajsa,
cmende djemte edhe vajzat,
me ke cmendur edhe mua,
pervec teje tjeter s'dua.
Kush t'i puth buzet e tua,
thua ne lum e ne perrua,
per dy syt e tu te zez,
do te tretem,
do te vdese.
-Oi oi i ziu une,
gjitonia me hapi pune,
si t'ja bej moj nuk e di,
se kam nuse ne shtepi.
2X
Per ty s'me ze gjumi,
moj te marrte lumi,
si qiri me trete,
me mbushe me dete.
-Je si shpirt
e je si rrush,
kur te shoh digjem si prush,
je si molla e ndaluar,
provokon per te kafshuar.
3X
-Hop hop hopa,hop.
-Shoh nga site,
shoh nga qelqi,
me hengre te hengert dreqi,
kur me del mu ne ballkon,
boten ti e zbukuron,
i jep drit e vezullo,
as ylberi s'ta kalon,
dhe kur kthehesh me shikon,
zverdhem behem si limon.
-Oi oi i ziu une,
gjitonia me la pa gjume,
si t'ja bej moj nuk e di,
se kam nuse ne shtepi.

2X
Per ty s'me ze gjumi,
moj te marrte lumi,
si qiri me trete,
me mbushe me dete.


Ky tekst u dërgua nga Andi Aka Labi   KostasFree Mc's
Publikimi: 01/12/2006


Free Mc's - Gjitonja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjitonja".
3. Video është e këngës "Gjitonja", por nuk këndohet nga Free Mc's.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Free Mc's:


Komente 0