Më mbaj mend (për 1 muaj)

Free Mc - Kam Nje Enderr  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente

Asnjë Koment

15/04/2013

2013-04-15T07:06:44+00:00Eh kam nje enderr,
Eh kam nje shprese,
Eh kam nje ndjenje qe kurre nuk do te vdes.
Vetem kjo ndjenje mjafton per mua,
arsyje s'gjej per perseri te dua.

Dhe kte here si cdo here tjeter syte i ke me lote, e heshtur qane dhe une i heshtur , qetesi e plote.

Ajo qe ishe dije, e njejta je dhe sote. Dua te bej te lumtur por une perpiqem kot. Te dua si skam dashur si ty asnje ne bote, kerkoj te gjej arsyje por arsyjen se gjej dot. Njeriu dashurone jeta keshtu e ka, ndjenja me arsyjen jane armike te medha.

Ne ndjenja ska arsyje, ne arsyje ndjenja ska. Por kam nje enderr, brenda meje kam nje shprese, kam nje ndjenje qe kurre nuk do te vdes. Vetem kjo ndjenje mjafton per mua, arsyje jo nuk gjej por perseri te dua.

Eh kam nje enderr,
Eh kam nje shprese,
Eh kam nje ndjenje qe kurre nuk do te vdes.
Vetem kjo ndjenje mjafton per mua,
arsyje s'gjej per perseri te dua. (x 2)

Mjafton vec nje arsyje dhe zemra behet gure. E ndjenjat ftohen, fshihen
dhe nuk dashurone me kurre, por mjafton vetem nje ndjenje dhe zemra te rref fort nga nje telefonat, nga nje trrokitje ne porte. Nga nje fytyre e dashur apo nga nje ze i ngrohte, nje mije arsyje nuk mjaftojne nje ndjenje ta poshtin dot. Nje mbremje romantike ne qellin plot me yje dhe ndjen i dashuruar keshtu nuk ka arsyje.

Por ti nuk flet ato qe ndjene, i thone syte e tua prandaj kerkoj te iki larg edhe pse te dua. Ato qe do nga jeta ti nuk i gjene tek mua. Zeri heshtjes po mi thote ato qe ti nuk thua.

Eh kam nje enderr,
Eh kam nje shprese,
Eh kam nje ndjenje qe kurre nuk do te vdes.
Vetem kjo ndjenje mjafton per mua,
arsyje s'gjej por perseri te dua.

Por une e di cfare ndjene, e di dhe kur gabohesh kerkon te gjesh arsyje, buzeqesh ti kur mundohesh, ker ndjene zemra te rrahi dhe arsyjen nuk e di, atehere te jesh e bindur qe kjo ndjene eshte dashuri. Kur dashurone arsyjet nuk i shpreh dot me fjale. Ndjenja me arsyjen ikin si shkuma mbi val. Por zemra ime rreh per ty dhe ndjenjat dot si ndal dhe nese nsr i dashuruar sdo te jem i gjalle. Rruget mi ke mbyllur dhe dilemen kam perballe, nuk eshte e para here vetem pyes per se valle?
Kur dhimbja behet ndarje , dhe ndarja nuk ka fjale. Heshtja behet lote dhe loti behet mall.

Eh kam nje enderr,
Eh kam nje shprese,
Eh kam nje ndjenje qe kurre nuk do te vdes.
Vetem kjo ndjenje mjafton per mua,
arsyje s'gjej per perseri te dua. (x2)


Ky tekst u dërgua nga Jola
Më Shumë Këngë Nga Free Mc's:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet