Më mbaj mend (për 1 muaj)


Free Mc's - Vishe Fustanin Me Toka

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vishe Fustanin Me Toka".
3. Video është e këngës "Vishe Fustanin Me Toka", por nuk këndohet nga Free Mc's.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Free Mc's - Vishe Fustanin Me Toka  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  17

Komente

Asnjë Koment

22/03/2012

2012-03-22T20:34:03+00:00Te pash sonte vajz ne enderr
te me vije fustanin qe kishe
veshur sa te kishte hije,e
dola diten tjeter brodha
dyqan me dyqan e as kund
nuk gjeta si ai fustan
e obo bo se qme gjeti mua
se qme zuri halli vajze bukur
lozonjare si sorkadhe mali
bukuroshe simpatike endrra
e gjdo djali e at fustanin
me toka vall kush do ta fali
te gjitha do ti jepja te isha
une i pari fustanin qe pash
ne enderr tjetri mos e marri

krejt dyqanet i kerkova reth
qytetit anemban per fustanin
qe te zgjodha jo vitrinat
nuk e kan kur me del moj vajz
pazarit fjerit flak i ndez
fustanin me xixa te koka ia ndez

ref:vish fustanin me toka
hajde moj fjerakeja
e kush ta blev e kush ta dha
hajde moj fjerakeja
e ai djali qe te ka
hajde moj fjerakeja
qe te mori me sevda
hajde moj fjerakeja

te gjith te kan zili ty
moj shtat selvi
gjdo fustanin i bukur duket
po ta veshesh ti he ho he ho.

Guci dhe armani vercaqe D&G..
po asgje kund nuk gjeta vajz
fustan si ai i mjeri une shok
i mjeri si tja bej tani
e po nuk e bleva do e bej
me porosi e me ne fund e mora
dhe tek tij po vij
i sa du ta shikoj te veshur
fustanin e ri si engjell
me dukesh sa bukur te rri
me manhite me magjepse
moj e vogla ime ti
do te bej timen vajz
e do te marr ne shpi
se qme hoqi trurin fustani i zi.

krejt dyqanet i kerkova
rreth qytetit anemban
per fustanin qe te zgjodha
jo vitrinat nuk e kan
kur me del moj vajz
pazari fjerit flak i ndez
fustani me xixa te koka ia ndez

ref:vish fustanin me toka
hajde moj fjerakeja
kush ta blev e kush ta dha
hajde moj fjerakeja
e ai djali qe te ka
hajde moj fjerakeja
qe te mori me sevda
hajde moj fjerakeja

vishe pak ta shoh se vet
me ka marr zemra fustanin
qe vet ta bleva si ma
kishte enda he ho he ho

krejt dyqanet i kerkova
reth qytetit anemban
per fustanin qe te zgjodha
jo vitrinat nuk e kan
kur me del moj vajz pazari
fjerit flak i ndez fustanin
me xixa te koka ia ndez

2ref:vish fustanin me toka
hajde moj fjerakeja
kush ta blev e kush ta dha
hajde moj fjerakeja
e ai djali qe te ka
hajde moj fjerakeja
qe te mori me sevda
hajde moj fjerakeja


Ky tekst u dërgua nga Qendresa Tafilaj
Më Shumë Këngë Nga Free Mc's:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet