Më mbaj mend (për 1 muaj)


Free Mc - Princesha
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Princesha".
3. Video është e këngës "Princesha", por nuk këndohet nga Free Mc.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Free Mc - Princesha  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

18/09/2008

2008-09-18T11:56:15+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Princesha" kënduar nga Free Mc.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Diti-G - Princesha

eh moj princesh
dikur ishe me mu
po tash u bone
princesha tjeter kujt

ti nuk um deshte
as kurr sem kishe dasht
po un prej zemres
nuk kom mujt met nda

çdo nat dal ndritare
tu mendu per ty
e si tkujtoj ty
dalin lot ne sy

e po tlutna zemer
prap ti me mu kthy
se jeta jone
po shkon krejt zi

a thu pse kto sene
neve me na ndodh
a thu a kujton diten
bashk kur jena bo

po ajo dit ke
ma e mira jetes tem
se aty e pash
ni engjull per zemren tem

po si e pash at engjull
kejt jeta mu ndryshu
po du un me pas afer
e mi thon te du

e moj zemer ti
mu sa shum um ke lendu
e kurr at dhimbje njet
nuk po muj me harru

Ref(2x)
se zemren ty ta fala
po nuk dite me rujt
e tash ti u bone
princesha tjeter kujt

e pse mi thave ato fjal
kur nuk ken tverteta
pse ike preej meje
kur mas shumti tdeshta

qysh mujte ti zemer
ti kto me ma bo
qysh mujte mi thon ato
fjal qe na dy jena nda

hiq spo besoj
qe ti kta munesh me bo
po sdi qysh pate zemer
lamtumir per mem thon

ku e more at zemer
ku e more at fuqi
per mem thon qe jena nda
e jona tash u kryy

Ref(2x)
se zemren ty ta fala
po nuk dite me rujt
e tash ti u bone
princesha tjeter kujt.

Diellza Lleshi - Princesha

Befas zura nje moment,
ne nje mbremje plot magji,
kishte shkruar nje poet,
nje te bukur poezi.

Sa e bukur isha valle,
se kisha menduar kurre,
si princesha ne perralle,
isha une ne nje pikture.

E lexoja poezine,
e mbaja si vath ne vesh,
i fal botes dashurine,
o sa bukur jam princeshe.

Dhoma ime gjithe magji,
me libra,fotografi,
nje pikture nje poezi,
mbrenda saj princesha ri.

Yjet behen bashke ne qiell,
princesha kur buzeqesh,
shendrit ftyra sikur diell,
buzeqesh pra buzeqesh.

Yll Demaj - Princesha

dridhet toka si termet kur kalon neper
qytet flak si ti nuk ka princesh emrin
ta kam lan dridhet toka si termet kur
kalon neper qytet flak si ti nuk ka
princesh emrin ta kam lan

edhe ende un me kon per
ty prap isha qu nkam ma bon
diten me lezet kur kalon ti
moj princesh edhe ende un
me kall per ty prap isha qu
kam ma bon diten me lezet
kur kalon ti moj princesh

ah sa shum sonte kam pi veq per
ty moj bukuri mir e din se sa te
du hajde sonteri me mu dridhet
toka si termet kur kalon neper
qytet flak si ti nuk ka princesh
emrin ta kam lan

edhe ende un me kon per
ty prap isha qu nkam ma bon
diten me lezet kur kalon ti
moj princesh edhe ende un
me kon per ty prap isha qu
kam ma bon diten me lezet
kur kalon ti moj princesh

edhe ende un me kon per
ty prap isha qu nkam ma bon
diten me lezet kur kalon ti
moj princesh edhe ende un
me kon per ty prap isha qu
kom ma bon diten me lezet
kur kalon ti moj princesh

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Free Mc's:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë