Fuego
Fuego
Fuego
  • Emri i Vërtetë:
  • Ensar Elshani:
  • Vendlindja:
  • Prizren Kosovë
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë Kosovë
  • Ditëlindja:
  • 26 Maj
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Fuego është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Fueggo eshte nje kengetar i ri ne boten e muzikes, i njohur me shume per bashkepunimin me shtepine diskografike ZzapnChriss. Emri i tij i vertet eshte Ensar Elshani dhe eshte i lindur me 26 Maj.

Më datë 19 Prill 2017, Fuego publikon videoklipin "Hala".

Më datë 22 Korrik 2017, Nikka publikon videoklipin "Dashni", në bashkëpunim me Fuego.

Më datë 30 Dhjetor 2017, Fuego publikon videoklipin "Flex", në bashkëpunim me Getinjo.

Më datë 6 Maj 2018, Fuego publikon videoklipin "Homie", në bashkëpunim me Zzap.

Më datë 3 Nëntor 2018, Rina publikon videoklipin "Fly", në bashkëpunim me Fuego.

Më datë 1 Shkurt 2019, Fuego publikon videoklipin "Ribery". Produksioni audio u realizua nga Zzap And Chriss.

Më datë 14 Prill 2020, Fuego publikon videoklipin "No Way".

Më datë 15 Nëntor 2019, Fuego publikon videoklipin "Kta S'jon Kta".

Më datë 24 Prill 2020, Teuta & Fuego publikojnë videoklipin "Shut Down".

Më datë 6 Maj 2020, Dren & Fuego publikojnë videoklipin "Na Nah".

Më datë 15 Qershor 2020, Fuego publikon videoklipin "Ndrroje".

Më datë 20 Janar 2021, Fuego publikon videoklipin "Mexicane". Teksti i këngës u shkrua nga Fuego.

Më datë 18 Maj 2021, Fuego publikon videoklipin "Drift". Teksti i këngës u shkrua nga Fuego.

Më datë 16 Shkurt 2023, Fuego, Rrezi, Genti & Gjony publikojnë videoklipin "Plis". Kënga vjen e realizuar në bashkëpunim, ku për tekstin punuan Fuego, Rrezi, Genti.TNQ & Gjony, ndërsa orkestrimin e përgatitën Nurteel & Bini Diez. Videoklipi u prodhua nga XL Films, ndërsa produksioni audio u realizua nga Bini Diez.

Fuego ka njoftuar se do publikojë së shpejti videoklipin "Ski".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0