GBMC
GBMC
GBMC
  • Emri i vërtetë:
  • Gentian Bajrami
  • Jeton në
  • Britania e Madhe
  • Ditëlindja:
  • 13 Qershor
  • Horoskopi:
  • ♊ Binjaket
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop reggae
GBMC është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Emri i tij i vertete eshte Gentian Bajrami.

Në Prill 2006, G.B.M.C. merr pjesë në Top Fest 3 me këngën "Gjykimi".

Në Maj 2009, G.B.M.C. merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Dilni E Kerceni".

Në Nëntor 2012, Stine merr pjesë në Kënga Magjike 2012 me këngën "Ti Je Engjell", në bashkëpunim me G.B.M.C. & Rudi Cat.

Më datë 11 Tetor 2013, G.B.M.C. publikon videoklipin "I Got Feelings For U".

Më datë 27 Tetor 2013, G.B.M.C. & Rameka publikojnë videoklipin "Kings". Muzika e këngës u punua nga Rameka, teksti u shkrua nga G.B.M.C., Rameka.

Në Nëntor 2013, Era Rusi & G.B.M.C. marrin pjesë në Kënga Magjike 2013 me këngën "Gjuju".

Më datë 13 Dhjetor 2013, Stine publikon videoklipin "Moj E Mejra", në bashkëpunim me Gbmc.

Më datë 26 Dhjetor 2013, G.B.M.C. publikon videoklipin "Yummy Girl".

Më datë 24 Shkurt 2014, G.B.M.C. publikon videoklipin "Amg 63". Teksti u shkrua nga vetë G.B.M.C.. Videoklipi u prodhua nga Gold Productions.

Më datë 1 Prill 2014, G.B.M.C. publikon videoklipin "Europen Kontrollojme". Muzika e këngës u punua nga vetë G.B.M.C., teksti u shkrua nga vetë G.B.M.C.. Videoklipi u prodhua nga Gold Productions.

Më datë 6 Maj 2014, Greta Koçi publikon videoklipin "What's Up", në bashkëpunim me G.B.M.C. Muzika e këngës u punua nga Eni Koçi, teksti u shkrua nga Eni Koçi.

Më datë 16 Gusht 2014, G.B.M.C. publikon videoklipin "Spin Your Body". Videoklipi u prodhua nga Gold Productions.

Më datë 12 Tetor 2014, Rameka publikon videoklipin "Ma I Madhi", në bashkëpunim me Gbmc.

Në vitin 2015, G.B.M.C. publikon albumin "G Deri N'dhe".

Më datë 21 Gusht 2016, G.B.M.C & G-Bani publikojnë videoklipin "Gushebardha".

Më datë 5 Korrik 2017, G.B.M.C. publikon videoklipin "Arab Move".

Më datë 21 Qershor 2018, G.B.M.C & Sizzaboi publikojnë videoklipin "Money Girl".

Më datë 22 Korrik 2018, GBMC publikon videoklipin "Malli".

Më datë 23 Shtator 2018, G.B.M.C. publikon videoklipin "Bling Bling".

Më datë 12 Shkurt 2019, GBMC publikon videoklipin "Londer Tirane".

Më datë 19 Maj 2019, Sei Daci, Blledi, G Bani & GBMC publikojnë videoklipin "Kon Don".

Më datë 23 Qershor 2019, G.B.M.C. publikon videoklipin "Mon Amie".

Më datë 24 Korrik 2019, Stine publikon videoklipin "Per Inati", në bashkëpunim me GBMC.

Më datë 30 Korrik 2019, GBMC & Unruly AP publikojnë videoklipin "Na Jena N1Sha".

Më datë 22 Nëntor 2019, Alida publikon videoklipin "Vetëm Një Natë", në bashkëpunim me GBMC. Muzika e këngës u punua nga Stine, ndërsa teksti u shkrua nga Stine & G.B.M.C.

Më datë 16 Shtator 2020, Stine publikon videoklipin "La Vida Loca", në bashkëpunim me G.B.M.C & Unruly AP.

G Bani & GBMC kanë njoftuar se do publikojnë së shpejti videoklipin "Ola Corona".

Më datë 31 Dhjetor 2020, GBMC & G Bani publikojnë videoklipin "Ola Corona".

Më datë 21 Tetor 2022, GBMC publikon videoklipin "Molle Sherri". Muzika e këngës vjen në bashkëpunim nga GBMC & Edlir Begolli, ndërsa orkestrimi është sjellë i punuar nga Edlir Begolli. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 2