Më mbaj mend (për 1 muaj)

G Bani - Prova Teknike (Feat. Mj-Xhelo)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Refreni - G-Bani & Mj-Xhelo:
Prova teknike kontroll mikrofoni
Prova një dy tre kontroll mikrofoni
Prova teknike kontroll mikrofoni
Lëvizni me ritmin në qoftë se dëgjoni
Prova teknike kontroll mikrofoni
Prova një dy tre kontroll mikrofoni
Prova teknike kontroll mikrofoni
Nuk po na e ndjen në se nuk po doni

Strofa e parë - G-Bani:
Ni, dy, dëgjoni, ësht’ kontroll mikrofoni
Sikur gjithmon për t’ju dhën ç’ka kërkoni
E sjell si ushim me porosi ku ta doni
Në fshatin apo qytetin ku banoni
Kuptoni? Νë se po at’her mos ndaloni
Me ritmin të shkoni dhe të argëtoni
Bëhet puna për vazja dhe quna
Keq fare kur una hedh uj nga bidoni
Ni, dy, tre, ni, dy, katër, pes
Bas dinamit për ç’do makin dhe ndërtes
Jeni ju, ashtu pa jemi ne k’shu
Të çmendur që i japim gaz makinës në kthes
Kush e ka marrë rrugën me përtes
Le t’na e thoj të ndalojm që të zbres
Hik hik, zbrit, S’kemi as një ankes
Se ne asnjë her s’japim show pa pages

Refreni - G-Bani & Mj-Xhelo:
Prova teknike kontroll mikrofoni
Prova një dy tre kontroll mikrofoni
Prova teknike kontroll mikrofoni
Lëvizni me ritmin në qoftë se dëgjoni
Prova teknike kontroll mikrofoni
Prova një dy tre kontroll mikrofoni
Prova teknike kontroll mikrofoni
Nuk po na e ndjen në se nuk po doni

Strofa e dytë – G-Bani:
Ni, dy, ësht prova teknike
Gjithashtu shkaku i prishjes së qet’sis publike
Or shoku polic se na fike
Nuk jam kriminel mos po qefli muzike
Hip hop, tamam mor, sa mir që e dike
Urdhro dhe ktë diskun në mënyr simbolike
Makina? E lir, katër pes mi kubike
Aman veq jo impiantin ka ardh prej Amerike
Nga do që bredhim e nga do që shkojmë
Na pëlqen me volum të lart të dëgjojm
Kur vemi në pun dhe kur vim nga puna
Kur dalim me shkokët edhe argëtojm
Dhe kur rrugës kalojm në shkollë kur shkojm
Dhe kur ndonjë vajz të lezetshme ngacmojm
Kalo rrusho po të rrespektojm
Vetëm dëgjo hip hop se hip hop ne dëgjojm rrusho

Strofa e tretë – Mj-Xhelo:
Hej, vetëm për ju vjen MJ
Futem në betej tamam si Skënder Bej
I vetmi përson që më kupton ësht dj
Sepse sa her marr mikrofonin shtyp play
Ësht treshja magjike me pjes fantastike
Për miq edhe mike Xhelo gjith andej
Më ike dhe nuk po të gjej

Refreni - G-Bani & Mj-Xhelo:
Prova teknike kontroll mikrofoni
Prova një dy tre kontroll mikrofoni
Prova teknike kontroll mikrofoni
Lëvizni me ritmin në qoftë se dëgjoni
Prova teknike kontroll mikrofoni
Prova një dy tre kontroll mikrofoni
Prova teknike kontroll mikrofoni
Nuk po na e ndjen në se nuk po doni


Ky tekst u dërgua nga AlbaG Bani
Publikimi: 01/12/2008


G Bani - Prova Teknike
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prova Teknike".
3. Video është e këngës "Prova Teknike", por nuk këndohet nga G Bani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga G Bani:


Komente 0