Më mbaj mend (për 1 muaj)

G Bani - Faji Im Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Nuk kam nevoj per fantazi nuk kam nevoj per frymezim
kte vargun e kam gati komplet ne trurin tim
mjafton te ngacmoj plaget ne memorjen time
ngjarje te verteta ma drejtojn doren time
tashti rend se shikoj fjalet me nk i kerkoj
ca do qe te shkruaj prap aty do perfundoj
e njejta do jet fabula i njejt do jet kuptimi
nk ka justifikim asnje faji eshte i imi
cado qe thoni ashtu eshte keni te drejt
u lodha duke par fytyren tuaj te vrenjt
nk doni tme kuptoni?
ok mos me kuptoni
po pres denimin tuaj me denoni sa te doni
gjuani mos ngurroni , me fyeni me shani ,
tek une shujeni mllefin tgjith fajin e ka bani
flisni me ironi kur un ju hap zemren time
bjerini shkurt une po vazhdoj te shkruaj hartime...

e thjesht qe ta kuptosh eshte e thjesht qe ta kuptosh
fajin e ka mentaliteti qe duhet ta luftosh
te perballohesh me perbindeshin qe sdon qe te jetosh
nk te len te hapesh krahet ste len te fluturosh gango
fajin e ka dhe ndonje her dhe xhepi bosh
qe nk duhet lene bosh se muhabetit nuk i dihet
sot eshte ka ndricet nsr eshte ka prishet
edhe pasneser ndoshta eshte ka thyet
asnje moment shqipe posht nk me rrihet
luftoj per me siper sepse kshu jam i stervitur
sa hap e mbyll syt jam i vogel pra 12 vjec
sa hap e mbyll syt jam perseri i rritur
une i krijoj situatat e veshtira
une jam i keqi megjithse nuk jam
toka nk rrotullohet megjithse rrotullohet
ok une e kam fajin megjithse nk e kam
G Bani
Renditja: Top 200
Publikimi: 27/02/2015


G Bani - Faji Im
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Faji Im".
3. Video është e këngës "Faji Im", por nuk këndohet nga G Bani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga G Bani:


Komente 0