Më mbaj mend (për 1 muaj)

G-Gold Army
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  8
Këndon kryesisht: hip-hop

G-Gold Army është grup artistësh i njohur. Rap grupi G-Gold Army është formu ne vitin 2005 nga 3 rapperet nga vitia Ardian Aliu ( Fifty) Valon Shabani ( Master-G) Valbon Sherifi (Bonny) qe me par ishin solo pastaj keti grupi ju bashkangjit edhe rapperi tjeter i talentuar Krenar Aliu (Lepaci).

Qdo dit suksesi rritej njeashtu dhe grupi rritej duke numruar deri ne 200 antar. Vlen te ceket se G-Gold Army ishte rapgrupi i par ne Viti ndersa artistet e keti grupi ishin nder Artistet e par te muzikes ne pergjithsi ne ket qytet. Grupi ende egziston mirpo pa aktivitete te shpeshta siq kan qen deri ne vitin 2010 tasht degjoim 2 deri ne 3 kang ne vit nga ky grup pasiqe shumica e tyre gjinden jasht Republikes se Kosoves. Ndoshta dhe kjo eshte arsyeja qe nuk i degjojm shpesh.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist