Gëzim Salaj
Gëzim Salaj

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Mosha:
  • 54 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 19 Gusht 1968
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani

Biografia

BIOGRAFIA: Gëzim Salaj është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore shkodrane. Ai ka marre pjese ne shume koncerte dhe evente brenda dhe jashte vendit. Eshte pjesetar i grupit "Diamant", ku bejne pjese edhe Emiljano Lekaj, Arben Dema e Bardh Spahja. Më datë 12 Janar 2010, Gezim Salaj & Valdet Luka publikojnë videoklipin "Moj Nuse". Më datë 21 Maj 2013, Gezim Salaj & Valdet Luka publikojnë videoklipin "Eja Eja Sonte, Cke Me Mue". Më datë 21 Maj 2013, Gëzim Salaj publikon videoklipin "Ulqinaku Na Ka Ardh". Në Jana...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 1