Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gëzim Salaj - Pra Njitash Du Me Fillu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pra njitash du me fillue
O se m’ka zan i ziu marak-e
Oh se mka zan i ziu marak-e

Me ma dashte moj hatrin mue
O tjetër kënd mos kqyr aspak-e
O tjetër kënd mos kqyr aspak-e

Kush ma din hallin qi kam
Se u dogja për së gjallë
U shkrina si bora n’shkamb
Begenis e fol nji fjalë (2x)

Xhamadanin mush me are
O ma gezofsh moj ti tuj qeshe
O ma gëzofsh moj ti tuj qeshe

Njatije dora ju thaftë
Terezisë qi ta ka qepe
Oh terezisë qi ta ka qepe

Trandofille stamulleshe
Qi ke çil ndër bahçe t’mdha
Dit’ e nat’ ti rrin tuj qeshe
Me bylbyl ti heq sevda (2x)


Ky tekst u dërgua nga  stafi

Gëzim Salaj - Pra Njitash Du Me Fillu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pra Njitash Du Me Fillu".
3. Video është e këngës "Pra Njitash Du Me Fillu", por nuk këndohet nga Gëzim Salaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gëzim Salaj:


Komente 0