Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Gadaf Elmazi (Dafi)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
 • Emri i Vërtetë:
 • Gadaf Elmazi
 • Vendlindja:
 • Zhelinë Tetovë 
 • Mosha:
 • 38 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Gadaf Elmazi (Dafi) është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Ai është gjithashtu profesor e kompozitor. Shkollën e mesme të muzikës e kreu në Tetovëpë tëvazhduar më pas studimet në fakultetin e muzikës dega solo këndim pran Universitetit të Tetovës. Qysh në moshën fëmijërore fillojë të merret me muzikë. Prej vitit 1993 deri në vitin 2017 ishte antarë në Sh.K.A RNIA Zhelinë Tetovë. Në vitin 1994 mer pjesë në festivalin Këngë Jeho Strugë 2004 dhe 2005 në festivalin SHARI KĒNDON Tetovë. 2003-2004 punon n...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Hevzi Kumanova

Sajmir Misku

Pleurat Lajçi

Fatmir Hoxha

Shqipri Kelmendi

Bahri Kamerolli

Burim Mehmeti

Gentian Gojani

Alban Shehu

Elvis Pupa


Tags: Gadaf Elmazi, Dafi

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet