Gajur Pajaziti
Gajur Pajaziti
Gajur Pajaziti
  • Vendlindja:
  • Kopanic (Shkup) Maqedoni E Veriut
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Gajur Pajaziti është poet. Ai kreu shkollën fillore në vendlindje, të mesmen në gjimnazin "Zef Lush Marku" dhe studimet deridiplomike në fakultetin "Shën Kirili dhe Metodi" në Shkup. Si pasoje e etjes për dituri vazhdoi studimet në USHT në Tetovë, fakulteti filozofik, dega pedagogji profesionale ku përfitoi titullin Pedagog i diplomuar. Pas mbarimit të studimeve vazhdoi rugën e poetikës duke shkruar përmbledhjen e par me poezi shkollore të titulluar "107 Vjetë Dritë", kushtuar vatrës së shenjtë shqipe të kongresit tē manastirit.Menjëher pas dy viteve gjegjësisht në nëntor të vitit 2017 për nder të ditës së alfabetit botoj përmbledhjen me poezi "Gjaku për liri" një përmbledhje e cila tregon mishërimin e Kombit shqiptar ndër shekuj e cila u promovua në shtëpin e kulturës Koço Racin në Shkup.Gajur Pajaziti autor i një numri të konsiderueshëm poezish dhe tekste këngësh,shkrime nëpër portalet digjitale në vend e më gjër. Gajur Pajaziti ia dha fjalën lapsit se nuk do të ndalet kur duke shkruar dhe duke i paraqitur mendimet e tij në botimet e ardhshe e cila për të lën gjurmën e tij pas vete.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »Komente 0