Gajur Pajaziti Poezi
Gajur Pajaziti

Mëmëdhe

Mëmëdhe quhet ky dhe,
Aty ku babai më ka le,
Ku dha jet në prak të shtëpis,
Tuj mbroj tokat e shqiptaris!!!

Mëmëdhe kjo toka ime e vjetër,
Bab e gjysh për ty dha jetën,
Dhan jetën duke luftu për atdhe,
Bir i shqipes çdoher ti jee.!!!

Mëmëdhe toka ime e vjetër,
Dikush për ty ka shkruar n`letër,
Ka shkruar pasurit, ty që i ke
Bab e gjysh ktu kan lee.!!

19.09.2015

- Poezi nga Gajur Pajaziti{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0