Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gani Hoxha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
Ka ndërruar jetë më 27-12-2020  
BIOGRAFIA: Gani Hoxha është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Zëri i tij jehoj edhe në Festivalin Folklorik “Anadrinia Jehon”, bashkë me mbesat e tij Motrat Hoxha, në edicionin e fundit që u mbajt me 25 shtator në mënyrë virtuale Gani Hoxha nga juria profesionale e festivalit fitoj çmimin Rapsodi më i mirë i festivalit. Rapsodi i njohur nga komuna e Malishevës, nderroi jete me 27 Dhjetor 2020....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Gjyshi i

Motrat Hoxhës

Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Gani Hoxha

Komente 0