Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Ganimete Abazi (Ganja)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  238
 • Emri i Vërtetë:
 • Ganimete Abazi
 • Vendlindja:
 • Prishtinë 
 • Mosha:
 • 42 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Ganimete Abazi (Ganja) është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe popullore moderne. Ganja u bë e njohur në festivalin “Qendra e Pionereve”,"Sh.K.A Kosova" e në festivalin “Akordet e Kosovës”. Këngët e saj më të njohura janë “Tri Pika” dhe “Xhamadani” në duet me grupin Ilirët. Për disa vite Ganja u tërhoq nga muzika, por është kthyer me fuqishëm se kurre në vitin 2012 me disa këngë të reja.Afër 25 vite karrierë, bashkëpunimet i ka bërë grupe të njohura me këngëtarë të mirëfilltë siç është Grupi Elita 5, me Iliret ka pasur bashkëp...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

7 🔥🔥

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtarePotpuri 2018 (2018)

U Knaqëm Tu Knaq (2016)

U Knaqem Tu Knaq (2004)

Pranvera Behet Vjeshte (2004)

S'mendoj Per Ty (2002)

Mirupafshim (2000)

Nuk Dorzohet Ganja (1997)

Tri Pika (1996)

Iliret & Ganja 1 (1994)

Kthehu (1993)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Emine Toska

Aurora Ndoj

Valbona Xeka

Leonora Bahiti

Fatbardha Mustafa (Bardha)

Antigona Rustolli

Donika Gashi

Antigona Sejdiu

Adelina Pireva

Vjollca Haxhiu

Tags: Ganimete Abazi (Ganja), Ganimete Abazi, Ganja


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet