Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ganimete Jashanica

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  311
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 53 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Ganimete Jashanica është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore folklorike dhe popullore dasmash. Ganimete Mehmeti-Jashanica është një yll i muzikës sonë kombëtare, që pëlqehet përherë e më shumë nga adhuruesit e muzikës së pastër shqipe. Ka të mbaruar shkollën e mesme ekonomike në Prishtinë dhe shkollimin e lartë "Drejtimi i Sigurimeve". Karrierën e filloi në shkollën e mesme dhe në vitin 1983 u antarësua në "SHKA Ramiz Sadiku" të Universitetit të Prishtinës. Në radio Prishtinën e atëhershme ka të inçizuara 5 këngë, të cilat janë: "Tue dalun...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Motra e

Nexhmi Mehmeti (Nexhi)

Kushurira e

Naim Krasniqit

Komente

2 🔥Po E Ndjej (2009)

Dy Zemra

Potpuri Këngësh


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Sadete Shkodra

Greta Zani

Nertila Koka

Manjola Nallbani

Shpresa Morina

Violeta Rexhepagiqi

Shqipe Kastrati

Aida Baraku

Albina Burrniku

Gerta Heta

Tags: Ganimete Jashanica, Ganimete Mehmeti


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet