Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gaqo Çako

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  52
(1935-2018)  
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Gaqo Çako është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe klasike. Tenori legjendar, Gaqo Çako, artist i popullit, i rreshtuar ne emrat e medhenj te Panteonit te muzikes shqiptare si Ramiz Kovaci, Mentor Xhemali etj eshte nje nga yjet e skenes operistike shqiptare e ate europiane. Pervoja dhe karriera e tij mjaft e pasur ne operat "Peshkataret e Perlave", "Traviata", "Bohema", "Rigoleto", "Norma", etj si dhe operat shqiptare e bejne ate me nje karriere te shkelqyer. Mjaft i njohur edhe ne skenat italiane ku ai k...

>> Lexo gjithë biografinë >>


I ati i

Pirro Çakos

Bashkëshorti i

Luiza Çakos

Komente

Asnjë Koment

Popullore & Classic

★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Gaqo Çako, Gaqo Cako, Gaqo Qako

Komente 0