Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gazmend Mullahi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.5 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 69 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Gazmend Mullahi është një autor këngësh i njohur. Gazmend Mullahi është aktivizuar që në fëmijeri si rezultat i prirjeve për art. Mësimet në shkollën e mesme i kreu në Liceun Artistik “Jordan Misja” në vitin 1971 duke marrë mësime në instumentin e pianos dhe më vonë ne degën e kontrabasit. Gjatë kësaj periudhe mori mësime intensive muzikore duke u përqëndruar veçanërisht në tekniken e kompozimit gjë që e vazhdoi në Institutin e Larte te Arteve duke shkruar dhe ekzekutuar një sëre veprash të cila...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Autorë Të Ngjashëm:

Zaho Balili

Kastriot Gjini

Enver Shëngjergji

Zef Coba

Naim Gjoshi

Kol Susaj

Gjon Gjevelekaj

Tomor Berisha

Vladimir Kotani

Riza Dolaku

Tags: Gazmend Mullahi, Gazment Mullai


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet