Genc Tukiçi
Genc Tukiçi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Genc Tukiçi është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Genc Tukiçi është pianist dhe kompozitor shqiptaro-francez. Tukiçi vjen nga një familje muzikantësh: babai i tij Ibrahim Tukiçi dhe vëllai David Tukiçi janë të njohur në Shqipëri. Diplomuar në Konservatorin e Tiranës, ai mori diplomën soliste nga Ecole Normale de Musique në Paris - Alfred Cortot, ku aktualisht ka një profesor. Karriera e tij ndërkombëtare si pianist koncertesh e çoi atë të luante në vendet më të mëdha. Disa koncerte, duke përfshi...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0