Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Genc Tukiçi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
BIOGRAFIA: Genc Tukiçi është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Genc Tukiçi është pianist dhe kompozitor shqiptaro-francez. Tukiçi vjen nga një familje muzikantësh: babai i tij Ibrahim Tukiçi dhe vëllai David Tukiçi janë të njohur në Shqipëri. Diplomuar në Konservatorin e Tiranës, ai mori diplomën soliste nga Ecole Normale de Musique në Paris - Alfred Cortot, ku aktualisht ka një profesor. Karriera e tij ndërkombëtare si pianist koncertesh e çoi atë të luante në vendet më të mëdha. Disa koncerte, duke përfshi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

I biri i

Ibrahim Tukiçit

Vëllai i

David Tukiçit

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Gani Miftari

Urim Koshi

Adhurim Demiri

Rudolf Stambolla

Luan Manahasa

Viktor Tahiraj

Pellumb Elmazi

Hilmi Obertinca

Klement Marku

Telemak Papapano

Tags: Genc Tukiçi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet