A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gent Bushpepa

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  56
  • Vendlindja:
  • Rrëshen 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Gent Bushpepa është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock dhe pop-rock. Kritikët e muzikës vlerësojnë zërin e tij si shumë të bukur dhe të fuqishëm. Publiku shqiptar e vlerëson Gentin si një ndër artistët më të mirë në vend të muzikës live, të cilët zgjedhin ta dëgjojnë fundjavave teksa performon në baret e kryeqytetit. Ai nisi karrierën e tij televizive në ekranin e Top Channel në vitin 2006. Genti dhe grupi i tij mbështetën Deep Purple gjatë koncertit të tyre në Shqipëri, në vitin 2007. Karriera e tij ndërkombëtare...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrës në

Eurovision

Facebook

Fanpage

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Agustin Pellumbaj

Klejvis Saliaj

Eleminimi

Endrit Shani

Lek Plepi

Rudi

Luiz Ejlli

Flamur Cana

Erjon Korini

Ardian Qokaj


Tags: Gent Bushpepa, Gent, Gentian, Genti, Eugen, Eugent, Bushpepaj

Gent Bushpepa në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019