Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eugent Bushpepa - Te Dua Prane Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Sytë e mi, janë plot shprese
Edhe pse, të verbër ngjajnë
S'mund të harroj, është e vështirë
Se ti jeton në shpirtin tim
Dhe ditët s'po mbarojnë, në vetmi

Kohën pas sikur ta kthej,
që zërin tënd unë prap ta ndjej,
Ku je'eee, më mungon.

REF.:
Sa të duaa praneee
Më ndihmo që ta kaloj,
këtë stuhi që po na ndanë,
Sa të duaa praneee
Si një yll, në qiellin tim,
më ndriqo dhe mi ndez netët zjarr...

A e dëgjon??
Zemra po më rreh sërisht..
Po, k'të shpirt???
Që po digjet të të flas...
Çdo kujtim, i mbetur bosh,
nga ky trishtim,çdo ndjenjë
që koha kishte vrare të prisnim,
në çdo qast...

Pa dëshirë shpesh harroj gjithë dashurinë,
duke kërkuar lumturinë,
kur ishim bashkë...

REF.:
Sa të duaa praneee
Më ndihmo që ta kaloj,
këtë stuhi që po na ndanë,
Sa të duaa praneee
Si një yll, në qiellin tim,
më ndriqo dhe mi ndez netët zjarr...

Sytè e mi, janë plot shpresë..


Ky tekst u dërgua nga Besarta Ademaj

Eugent Bushpepa - Te Dua Prane
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Dua Prane".
3. Video është e këngës "Te Dua Prane", por nuk këndohet nga Eugent Bushpepa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gent Bushpepa:


Komente 0