Gent Hoxha
Gent Hoxha

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Gent Hoxha është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Genti ka nisur të këndojë që moshën 6-vjeçare dhe skena e parë në të cilën ka kënduar ka qenë “Gjeniu i Vogël” në vitin 2010 dhe është rikthyer sërish pas 3 vitesh, duke arritur deri në finale. Konkurrent për dy vite rradhazi në vitin 2011 dhe 2012 në Festivalin e Fëmijëve në Korçë, Genti është vlerësuar me Çmimin e Parë dhe Çmimin e Publikut. Në vitin 2014 Genti ka qenë pjesë e Musical Musiklan – “We are the Champions”. Në vitin 2010, Gent Ho...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0