A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gent Myftaraj

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  9
  • Origin:
  • Elbasan 
  • Age:
  • 43
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Gent Myftaraj is a very famous songwriter and instrumentist. Mësimet e para të muzikës i mori në Shkollën Artistike Onufri të këtij qyteti në instrumentin e kitarës. Studimet e larta i ka kryer në Fakultetin e Muzikës në Universitetin e Arteve. Autor i disa këngëve të kthyera në hit dhe pjesë e grupeve të para shqiptare si kitarrist. Në moshën 16-vjeçare (1992) bëhet pjesëtar i grupit Arb, një prej grupeve më të famshëm të kohës me solist Redon Makashin. Në vitin 1994 Arb-ët u kurorëzuan me çmimin Gru...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See More

» Dërgo Një Këngë »
Related Artists:

Alban Furtuna

Fatmir Muja

Arsim Bunjaku

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Alqi Boshnjaku

Gojart Ferati

Mithat Sadiku

Dorian Gjoni

Palokë Kurti

Agim Krajka


Tags: Gent Myftaraj, Genti Myftaraj, Gmaj7

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019