A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Gentian Gojani

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4
  • Origin:
  • Gjakovë 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 33
  • Zodiac sign:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Gentian Gojani is a popular singer of Modern Traditional music. Gentian Gojani filloi shkollën e muzikës në moshën 8 vjeqare në instrumentin e kitarës në "Prenk Jakova" në Gjakovë, pastaj kreu shkollën e mesme në Gjimnazin "Hajdar Dushi" për të vazhduar studimet në Akademinë e Muzikës dega e Solo Këndimit. Gentian Gojani është fitues i Polifest 2005, Zambaku i Prizrenit 2006 dhe pjesmarres i shumë festivaleve si Kënga Magjike, Nota Fest, etj. Sot Gentian Gojani është mjaft i kërkuar në Kosovë sidomos në darsm...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

TNT

(Former member)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Burim Mehmeti

Berat Demiri

Pleurat Lajçi

Valmir Shala

Hevzi Kumanova

Sajmir Misku

Gadaf Elmazi (Dafi)

Isen Selimi

Lil' Liri

Alban Mehmeti


Tags: Gentian Gojani, Gentjan Gojani, Gentian Gorani

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019