Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gentjan Dema - Mos Më Moho Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20

I:
esht’e her’ e pare
qe zemra me ndal
kjo ndjenje qe rralle dikush ne ne jete e provon

te ndiej prane
ti je fryma qe marr
besome besome besome

si hene edhe diell, oksigjen ty te kam
je qiell edhe toke, e vetmja ne kete bote
besoome, besome. kjo zemer te do...

Refreni:

sado te jesh larg
kjo zemer te do, kjo zemer vetem ty te do
si thesar, te mbaj, besome

ti je puthja e pare
ti je emocion, nje enderr qe nuk mbaron
mos me moho, mos me moho, mos me moho…

II:

une kurre me pare
jo nuk kisha pare
nje engjell si ti, si si ti qe mrekullon

kohe e gjate
qe mbetem ne k’te ankth
besome besome besome

si hene edhe diell, oksigjen ty te kam
je qiell edhe toke, e vetmja ne kete bote
besoome, besome, kjo zemer te do...
Gentjan Dema
Renditja: Top 200
Publikimi: 08/06/2014
Festivali: Top Fest 11


Gentjan Dema - Mos Më Moho
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Më Moho".
3. Video është e këngës "Mos Më Moho", por nuk këndohet nga Gentjan Dema.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gentjan Dema:


Komente 0