Gentjana Gjergji
Gentjana Gjergji
Gentjana Gjergji
  • Vendlindja:
  • Shkodër
  • Jeton në
  • Shqipëri
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Gentjana Gjergji është këngëtare e njohur. Gentjana Gjergji Ka Lindur Dhe Jeton Ne Shkoder. Merret Me Muzike Qe Nga Viti 1999.

Më datë 25 Nëntor 2012, Gentjana Gjergji & Rrok Gjergji publikojnë videoklipin "Kenge Kurbeti".

Më datë 4 Shkurt 2013, Gentjana Gjergji publikon videoklipin "Po Kendoj".

Më datë 5 Shkurt 2013, Gentjana Gjergji & Rrok Gjergji publikojnë videoklipin "Sy Zezo".

Më datë 29 Tetor 2016, Gentjana Gjergji & Rrok Gjergji publikojnë videoklipin "Martesa E Djalit".

Më datë 6 Korrik 2017, Gentjana Gjergji publikon videoklipin "M'thuaj".

Më datë 12 Janar 2018, Gentjana Gjergji publikon videoklipin "Zemër Shqiptare".

Më datë 25 Janar 2020, Gentjana Gjergji publikon videoklipin "Pse".

Më datë 27 Shkurt 2021, Gentjana Gjergji publikon videoklipin "Urime Martesa Vlla". Teksti i këngës u shkrua nga Armand Trebicka. Videoklipi u prodhua nga kompania DArt Channel.

Më datë 15 Maj 2021, Gentjana Gjergji publikon videoklipin "Nana M'ka Thane". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Valon Biba. Videoklipi u prodhua nga kompania DArt Channel.

Më datë 14 Dhjetor 2022, Gentjana Gjergji publikon videoklipin "Malli Për Prind". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Ardian Kastrati, ndërsa tekstin e shkroi Armand Trebicka. Videoklipi u prodhua nga kompania A Films.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0